“ΣΧΟΛΗ ΓΟΝΕΩΝ” 4ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΟΡΙΝΘΟΥ: Παρουσίαση εργασιών 3ης συνάντησης

Ιδιαίτερα γόνιμη και εποικοδομητική υπήρξε η 3η συνάντηση γονέων/κηδεμόνων και καθηγητών του Σχολείου μας, η οποία έλαβε χώρα τη Δευτέρα 17.00-21.00 μ.μ. στο πλαίσιο λειτουργίας της καθιερωμένης από τον περασμένο Σεπτέμβριο Σχολής Γονέων. Στο επίκεντρο της συνάντησης βρέθηκαν οι επιδόσεις και η διαγωγή των μαθητών κατά τη διάρκεια του πρώτου διμήνου του τρέχοντος σχολικού έτους. Οι γονείς/κηδεμόνες ενημερώθηκαν αναλυτικά από τους/τις διδάσκοντες/-ουσες σχετικά με την πρόοδο των παιδιών στα γνωστικά αντικείμενα και τη συνολική παρουσία τους εντός του Σχολείου.

Η επόμενη συνάντηση στο πλαίσιο της Σχολής Γονέων θα πραγματοποιηθεί εντός του μηνός Δεκεμβρίου (η ακριβής ημερομηνία θα ανακοινωθεί προσεχώς) και θα  αφορά το  μείζον ζήτημα της ασφαλούς χρήσης του Διαδικτύου και των μέσων κοινωνικής δικτύωσης από τους νέους. Ειδικοί προσκεκλημένοι θα εκθέσουν τους κινδύνους που εγκυμονεί η αλόγιστη χρήση του Διαδικτύου και θα διαφωτίσουν το κοινό σχετικά με τις δυνατότητες οριοθέτησης και εποπτείας των εφήβων στο ζήτημα αυτό. Σας περιμένουμε!

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: http://4gym-korinth.kor.sch.gr/?p=6018