Πιστοποιητικό αριστείας για τη συμμετοχή μας στην Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Προγραμματισμού

Το 4ο Γυμνάσιο Κορίνθου απέκτησε το πιστοποιητικό αριστείας της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Προγραμματισμού Codeweek4All, συμμετέχοντας στη διοργάνωση της εκδήλωσης προγραμματισμού του Γυμνασίου Βέλου “Play and have fun with code!” #Codeweek με κωδικό: cw21-apaXV.

Στη διοργάνωση αυτή συμμετείχαν 14 σχολεία με εκδηλώσεις τους,  εκ των οποίων 2 ήταν σχολεία του εξωτερικού. Επομένως, διασυνδέθηκαν 14 δραστηριότητες από 3 χώρες: Ελλάδα, Τουρκία και Τυνησία, απαραίτητη προυπόθεση για την απόκτηση του Πιστοποιητικού Αριστείας.

Ευχαριστούμε τους καθηγητές Πληροφορικής ΠΕ86 του Γυμνασίου Βέλου κύριο Μπάτο Κωνσταντίνο και κυρίες Κατσούλα Παναγιώτη και Τερζοπούλου Ελένη που διοργάνωσαν την εκδήλωση αυτή.

Το Γυμνάσιό μας συμμετείχε με την δραστηριότητα “Μαθαίνω να προγραμματίζω, παίζοντας”, με την καθηγήτρια Πληροφορικής κυρία Μπασιάκου Θεοδώρα.

Ευχαριστούμε επίσης, τους συνεργάτες καθηγητές από όλα τα σχολεία καθώς και τους μαθητές τους που συμμετείχαν στις εκδηλώσεις.

Τα σχολεία που συμμετείχαν είναι:

1ο Γυμνάσιο Βύρωνα

2ο Γυμνάσιο Καισαριανής